poslkie dania

Jeśli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite oraz w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

restauracja Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Najbardziej typowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

restaurants in Main Market

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych momentach egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i optymalne polskie napoje oraz weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz