czym są suplementy

Mimo, iż coraz większa część kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych zwraca uwagę na to, aby spożywane posiłki były zdrowe, często, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki mineralne. Jako że branża odżywek ciągle jeszcze podlega przemianom, ilość możliwości wyboru może przyprawić o ból głowy.
Warto zatem mieć świadomość, czym sugerować się przy zakupie preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Suplement nie powinien być zamiennikiem zbilansowanej diety. Bywa jednak że określonych minerałów czy związków witaminowych nie mamy możliwości dostarczyć wraz z pożywieniem. Decydując się na zestaw witamin można zasięgnąć porady farmaceuty lub innej posiadającej wiedzę osoby. Warto wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych składników wymaga organizm dziewczyny w okresie dojrzewania, a kompletnie innych – trzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Na naszej stronie znajdziesz przydatne informacje na różnic między suplementami diety i lekami
Z pomocą odpowiedniego leku suplementacyjnego można na przykład zniwelowania odmiennych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, typowego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeżeli borykamy się z częstym brakiem wigoru lekarstwem może okazać się specyfik zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki rodzaj suplementu kupimy. Najważniejsze jest jego odpowiednie dawkowanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt intensywne.

Dodaj komentarz